برای استفاده از اپلیکیشن پیک یاب شما می توانید این برنامه را از بازار یا app store دانلود کرده و با کلیک روی کلمه  عضویت ، عضو خانواده ی  پیک یاب شوید .

برای عضویت باید تمام فیلد های لازم اعم از نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، ایمیل و کلمه عبور پر شود . پس از انتخاب جنسیت روی دکمه ی ایجاد حساب کلیک کرده ویک پیامک فعالسازی از طرف شرکت برای شما ارسال خواهد شد . پس از تایید پیامک شما میتوانید با ورود شماره موبایل و رمز عبور خود وارد برنامه شوید .

جهت ایجاد سفارش ابتدا باید از روشن بود لوکیشن تلفن همراه خود اطمینان حاصل فرمایید .

با ورود به برنامه نقشه اولیه باز شده و لوکیشن شما با پین مبدا مشخص می شود . پس از کلیک روی پین مبدا پنجره ای برای شما باز خواهد شد که باید مشخصات فرستنده و آدرس دقیق مبدا را در آن وارد کنید . پس از پر کردن تمام قسمت ها وارد مرحله بعد می شوید . روی نقشه پین مقصد را جایگذاری کرده و مجدد روی آن کلیک می کنید . پنجره ای شبیه مبدا برای شما باز شده که اینبار هم باید  مشخصات شخص گیرنده و آدرس مقصد را کامل وارد کنید .

پس از کامل کردن وارد مرحله مشخصات بسته میشوید که در این قسمت  شما باید فیلد های مربوط به اندازه بسته ، محتویات بسته و ارزش بسته را پرکنید . در این فیلد ذکر شده است که مرسولات شما تا سقف ارزش وارد شده بیمه میباشد .

برای سفارشاتی که باید پیک به مبدا بازگردد ، گزینه برگشت دارد را انتخاب میکنید و تیک آن را میزنید و در غیر این صورت گزینه کارت شناسایی رویت شود .

پس از تکمیل این قسمت وارد مرحله بعد می شوید که مربوط به پرداخت است . در این بخش هزینه نهایی قابل مشاهده بوده و شما باید نحوه ی پرداخت هزینه را انتخاب کنید . قسمت کوپن تخفیف فقط برای زمانی است که از طرف شرکت کدی به عنوان تخفیف برای شما ارسال شود که با وارد کردن آن در فیلد کوپن تخفیف از درصد تخفیف مورد نظر بهره مند خواهید شد . فیلد بعدی مربوط به روش پرداخت بوده و به سه حالت پیش پرداخت (پرداخت در مبدا ) ، آنلاین و پرداخت در مقصد وجود دارد که با توجه به سفارش خود یکی از این سه حالت را انتخاب میکنید .

با کلیک روی دکمه ی پرداخت سفارش شما ثبت شده و پیک ارسال خواهد شد .